دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - August 02 2021
گفتگو
گزارش
یادداشت
مقالات
عجب شیر پرس - جوانان زیادی در سراسر دنیا موظفند دوران خدمت سربازی را سپری کنند و البته قوانین کشور‌ها در نوع گذراندن این دوران دخیل است. حکم قانون در مورد اخذ معافیت خدمت وظیفه با مدرک جعلی

عجب شیر پرس - جوانان زیادی در سراسر دنیا موظفند دوران خدمت سربازی را سپری کنند و البته قوانین کشور‌ها در نوع گذراندن این دوران دخیل است.

به گزارش عجب شیر پرس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، در کشور ما برای بر طرف شدن بخشی از نیاز نظامی ایران در سال ۱۳۰۳ برای اولین بار، رضا شاه لایحه خدمت سربازی اجباری را به مجلس شورای ملی چهارم تقدیم کرد و سرانجام این لایحه در مجلس پنجم شورای ملی سال ۱۳۰۴ تصویب شد.
تعداد زیادی از رانندگان تاکسی بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند واکسیناسیون به ایستگاه رانندگان تاکسی رسید:

تعداد زیادی از رانندگان تاکسی بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند

عجب شیر پرس - مدیران بارها برای اینکه رانندگان در اولویت دریافت واکسن قرار بگیرند نامه نگاری کردند و بالاخره قرار شد از 2 روز آینده واکسیناسیون رانندگان تاکسی آغاز شود.
آستان قدس نقش مهمی در افزایش تولید رادیوداروهای جدید داشته است رئیس سازمان انرژی اتمی:

آستان قدس نقش مهمی در افزایش تولید رادیوداروهای جدید داشته است

عجب شیر پرس - رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: شاهد همکاری علمی بسیار خوبی بین واحد پزشکی هسته‌ای بیمارستان رضوی و سازمان انرژی اتمی هستیم که سببافزایش تولید رادیو داروهای جدید و ارائه خدمات به بیماران شرق کشور شده است.
حدود ۵میلیون ایرانی فاقد پوشش بیمه درمانی مدیرعامل سازمان بیمه سلامت اعلام کرد:

حدود ۵میلیون ایرانی فاقد پوشش بیمه درمانی

عجب شیر پرس - مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با تاکید بر لزوم خرید راهبردی خدمات در جهت ساماندهی منابع بیمه‌ای، درعین حال درباره پوشش بیمه همگانی سلامت، گفت: بر اساس پیش‌بینی و برنامه‌ریزی که داریم فکر می‌کنیم در چهار سال آینده پوشش بیمه همگانی نزدیک به ۱۰۰ درصد برسد.
آمادگی لرستان برای بررسی ۲۰۰۰ تست کرونا در روز؛ تجهیزات درمانی لرستان ارتقا یافت

آمادگی لرستان برای بررسی ۲۰۰۰ تست کرونا در روز؛ تجهیزات درمانی لرستان ارتقا یافت

عجب شیر پرس - رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: بیمارستان‌های لرستان در جریان کرونا مجهز به امکاناتی شدند که تا پیش از این در استان وجود نداشت.
چرا شوراهای شهر و روستا در نزد افکار عمومی دیگر جلوه‌ای ندارد؟

چرا شوراهای شهر و روستا در نزد افکار عمومی دیگر جلوه‌ای ندارد؟

عجب شیر پرس - با وجود نقش مهم واثرگذار شوراهای اسلامی شهرو روستادر پیشرفت یک منطقه به نظرمی‌رسدبرخی علل سبب شده این نهاد آن‌چنان‌که بایددر نزد افکار عمومی مهم جلوه نکندبه همین دلیل شکل‌گیری شوراهای اسلامی کارآمدنیازمند اعتمادسازی و مشارکت نخبگان است.
دورکاری کارکنان ادارات ادامه پیدا کند یک عضو کمیسیون بهداشت مجلس:

دورکاری کارکنان ادارات ادامه پیدا کند

عجب شیر پرس - یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که با شیوع مجدد ویروس کرونا باید از ظرفیت آموزش مجازی و دورکاری فعالیت ادارات استفاده کرد.
اجازه نمی‌دهیم کرونا باعث ترک تحصیل حتی یک نفر شود حاجی میرزایی:

اجازه نمی‌دهیم کرونا باعث ترک تحصیل حتی یک نفر شود

عجب شیر پرس - وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه اجازه نمی دهیم کرونا باعث ترک تحصیل حتی یک نفر شود، گفت: آموزش و پرورش در قبال دانش‌آموزانی که به "شاد" دسترسی ندارند، مسئول است.
ورود به جاده بی‌اعتمادی ممنوع

ورود به جاده بی‌اعتمادی ممنوع

عجب شیر پرس - اولین درس بزرگ کرونا این بود که به ما یاد داد جامعه، مجموعه‌ای از حلقه‌های به هم پیوسته است؛ من ویروس را تقدیم شما می‌کنم، شما به دیگری و دیگری به یکی دیگر تا در یک چرخه سریع، دوباره آن را دریافت کنم؛ شاید هم این بار یکی از اعضای خانواده.
کاهش ۴ سانتی تراز آب دریای خزر در سال جاری

کاهش ۴ سانتی تراز آب دریای خزر در سال جاری

عجب شیر پرس - معاون پژوهش و فناوری پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی با اشاره به عوامل موثر در کاهش تراز آب در دریای خزر گفت: بر اساس آمارهای موجود میزان تراز آب این دریا در سال جاری حدود ۳ تا ۴ سانتی‌متر نسبت به سال گذشته پایین‌تر است و در شرایطی که با تغییر اقلیم مواجه هستیم، کاهش فشار انسانی که قابلیت مدیریت دارد، بهترین روش برای مواجهه با تنش‌های زیست محیطی خواهد بود.
اجتماعی