يکشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - August 01 2021
گفتگو
گزارش
یادداشت
مقالات
عجب شیر پرس - جوانان زیادی در سراسر دنیا موظفند دوران خدمت سربازی را سپری کنند و البته قوانین کشور‌ها در نوع گذراندن این دوران دخیل است. حکم قانون در مورد اخذ معافیت خدمت وظیفه با مدرک جعلی

عجب شیر پرس - جوانان زیادی در سراسر دنیا موظفند دوران خدمت سربازی را سپری کنند و البته قوانین کشور‌ها در نوع گذراندن این دوران دخیل است.

به گزارش عجب شیر پرس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، در کشور ما برای بر طرف شدن بخشی از نیاز نظامی ایران در سال ۱۳۰۳ برای اولین بار، رضا شاه لایحه خدمت سربازی اجباری را به مجلس شورای ملی چهارم تقدیم کرد و سرانجام این لایحه در مجلس پنجم شورای ملی سال ۱۳۰۴ تصویب شد.
دولت بایدن در حال بررسی تدابیری برای جلوگیری از مبادلات نفتی ایران و چین است

دولت بایدن در حال بررسی تدابیری برای جلوگیری از مبادلات نفتی ایران و چین است

عجب شیر پرس - خبرگزاری رویترز گزارش داد که دولت آمریکا در حال بررسی تدابیری برای جلوگیری از مبادلات نفتی ایران و چین است.
سفر به کربلا را به دلیل نوع پرواز لغو کردیم پورابراهیمی:

سفر به کربلا را به دلیل نوع پرواز لغو کردیم

عجب شیر پرس - درحالی برخی در فضای مجازی مدعی شده‌اند که ۳ نماینده مجلس شب گذشته با پرواز اختصاصی به کربلا سفر کرده‌اند، نماینده مردم کرمان در مجلس با رد شایعات منتشر شده و دروغ توصیف کردن این شایعات تاکید کرد: در فرودگاه زمانی که متوجه شدیم این هواپیما پرواز عمومی نیست و بقیه متقاضیان امکان تهیه بلیت نداشته‌اند آن را لغو و سفر را منتفی کردم.
اجرای اَبَر پروژه آب شیرین کن‌ها را تکلیف قانونی می‌کنیم سید نظام‌الدین موسوی:

اجرای اَبَر پروژه آب شیرین کن‌ها را تکلیف قانونی می‌کنیم

عجب شیر پرس - سخنگوی هیئت رئیسه مجلس با انتقاد از سهم یک درصدی ایران از آب شیرین‌کن‌های خلیج فارس گفت: مجلس این اَبَر پروژه را تعیین تکلیف قانونی می‌کند.
تاکید ایران بر دستیابی سریع به صلح پایدار در منطقه قفقاز جنوبی خطیب‌زاده مطرح کرد؛

تاکید ایران بر دستیابی سریع به صلح پایدار در منطقه قفقاز جنوبی

عجب شیر پرس - خطیب زاده با اشاره به تداوم درگیری های پراکنده مرزی میان نیروهای مرزی جمهوری آذربایجان و ارمنستان، بر ضرورت دستیابی هر چه سریع تر به صلح پایدار در منطقه قفقاز جنوبی تاکید کرد.
منطقه ویژه اقتصادی سلماس در پیچ وخم وعده ها نزدیک سه دهه؛

منطقه ویژه اقتصادی سلماس در پیچ وخم وعده ها

عجب شیر پرس - نزدیک سه دهه از طرح، تصویب و ابلاغ تنها منطقه مصوب ویژه اقتصادی آذربایجان غربی می گذرد اما بعد از ۲۳ سال راه اندازی این منطقه در پیچ و خم وعده های مکرر مسئولان خاک می خورد.
در خوزستان چه خبر است؟

در خوزستان چه خبر است؟

عجب شیر پرس - رئیس بیمارستان بزرگ دزفول با بیان اینکه در حال حاضر دو بخش بیمارستان بزرگ دزفول به درمان بیماران کرونایی اختصاص یافته است گفت: ۸۴ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان بزرگ دزفول بستری است.
دستور رئیس قوه قضائیه ‌برای ‌راه‌اندازی خط تولید ۹۰ هزار تنی شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران

دستور رئیس قوه قضائیه ‌برای ‌راه‌اندازی خط تولید ۹۰ هزار تنی شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران

عجب شیر پرس - رئیس قوه قضائیه گفت: شایسته نیست در سال جهش تولید، خط تولید ۹۰ هزار تُنی کارخانه چوب و کاغذ مازندران به خاطر آنکه یک تصمیم اجرایی سریع در رابطه با تامین نقدینگی و همچنین تامین مواد اولیه این کارخانه گرفته نمی شود، تعطیل باشد.
مالیات خانه‌های خالی بانک ها و دستگاه‌های دولتی ۲ برابر می‌شود

مالیات خانه‌های خالی بانک ها و دستگاه‌های دولتی ۲ برابر می‌شود

عجب شیر پرس - معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: برای خانه های خالی در تملک دستگاه های دولتی و بانک‌ها ضرایب مالیاتی دو برابر در نظر گرفته شده است.
تأمین کالاهای اساسی مردم در اولویت مجلس قرار گرفت سخنگوی هیئت رئیسه مجلس:

تأمین کالاهای اساسی مردم در اولویت مجلس قرار گرفت

عجب شیر پرس - سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: در مجلس اراده‌ای جدی و واقعی برای برخورد جدی در قبال کم کاری‌ها و سوءتدبیرها وجود دارد مصلحت اندیشی و تدابیر مقام معظم رهبری هم در این اقدامات لحاظ می‌شود.