دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - August 02 2021
میراث فرهنگی
صنایع دستی
مقالات
گفتگو
تمامی کلاس‌های خشت و گلی ‌سیستان و بلوچستان جمع‌آوری شد رئیس سازمان نوسازی مدارس:

تمامی کلاس‌های خشت و گلی ‌سیستان و بلوچستان جمع‌آوری شد

عجب شیر پرس - رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: در سال ۹۹ هزار و ۶۰ کلاس درس جدید تحویل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان شد که در این زمینه از تمامی ظرفیت ها و اعتبارات ملی و استانی و خیرین استفاده شد.
اجازه نمی‌دهیم کرونا باعث ترک تحصیل حتی یک نفر شود حاجی میرزایی:

اجازه نمی‌دهیم کرونا باعث ترک تحصیل حتی یک نفر شود

عجب شیر پرس - وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه اجازه نمی دهیم کرونا باعث ترک تحصیل حتی یک نفر شود، گفت: آموزش و پرورش در قبال دانش‌آموزانی که به "شاد" دسترسی ندارند، مسئول است.
ناگفته‌های صریح ۶ خبرنگار از مصائب خبرنگاری

ناگفته‌های صریح ۶ خبرنگار از مصائب خبرنگاری

عجب شیر پرس - بیشتر از ۸ ساعت کار می‌کنند. در سفر، خانه، مراسم عروسی و عزا تلفن‌هایشان زنگ می‌خورد و باید پاسخگو باشند. گاهی مجبورند تا دیروقت کار کنند و گاهی زودتر از همه مردم بیدار می‌شوند. تا جایی که به آنها اجازه داده شود، سعی می‌کنند صدای مردم باشند و دردهای اقشار مختلف را فریاد بزنند و در نهایت هم به حقوق بخور و نمیری که می‌گیرند راضی باشند.
سینما هم «شفاف» می‌شود رویکرد وزارت ارشاد برای مقابله با فساد و سوءاستفاده‌ها؛

سینما هم «شفاف» می‌شود

عجب شیر پرس - شفاف‌سازی فعالیت‌ها و اقدامات دستگاه‌ها، رویکردی است که دولت با انجام اقدمات مختلف، آن را کلید زده است. این خواسته مهم اکنون به بخش سینما رسیده و با اقدام سازمان سینمایی در انتشار گواهی مالکیت فیلم‌های سینمایی، مسیرها برای فساد و سوء استفاده‌های احتمالی بسته خواهد شد.
کیفیت، تنها رمز ماندگاری

کیفیت، تنها رمز ماندگاری

عجب شیر پرس _ رئیس هیئت مدیره شرکت آموزشی، فرهنگی و انتشاراتی مبتکران با اشاره به تاریخچه و تآسیس این شرکت، ارائه دادن تجارب آموزشی را در قالب یک مجموعه منسجم در سطح کشور، از اهداف این شرکت بر شمرد.
شکل گیری ارتقاء برنامه ها، با مطالبه گری مخاطبان

شکل گیری ارتقاء برنامه ها، با مطالبه گری مخاطبان

عجب شیر پرس - رئیس هیئت مدیره انجمن سینماگران استان از مشکلات کیفی برنامه های صدا و سیمای استان آذربایجان شرقی سخن گفت و در بُعد بصری، آن را نشات گرفته از مسائل فنی بر شمرد.
ابلاغ پروتکل‌های بهداشتی ماه محرم تا هفته آینده

ابلاغ پروتکل‌های بهداشتی ماه محرم تا هفته آینده

عجب شیر پرس - معاون نظارت و برنامه‌ریزی ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با تاکید بر اینکه ستاد با برگزاری هر گونه تجمعی موافق نیست، در رابطه با اقدامات صورت گرفته در جهت حفظ سلامت افراد در مراسم ماه محرم و تدوین پروتکل‌های بهداشتی آن، گفت: از آنجاکه مراسم به صورت ملی و در همه کشور برگزار می‌شود، پروتکل‌ها و آئین‌نامه شیوه برگزاری مراسم احتمالا تا هفته آینده به صورت سراسری از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا ابلاغ می‌شود.
محرم امسال، نذر ماسک را در اولویت قرار دهید

محرم امسال، نذر ماسک را در اولویت قرار دهید

عجب شیر پرس - سخنگوی وزارت بهداشت با تاکید بر اهمیت استفاده از ماسک در پیشگیری از بیماری کووید_۱۹، گفت: برخی نیازمندان قادر به تهیه ماسک نیستند و حتی امکانات لازم در منزل برای ساخت یک ماسک خانگی را هم ندارند؛ بنابراین عزاداران حسینی نذر ماسک را اولویت اصلی برای نذری دادن در ایام محرم در نظر بگیرند.
اگر رسانه‌ها از استقلال مالی و فکری برخوردار باشند، اجازه ظهور فساد را نمی‌دهند استاندار آذربایجان شرقی:

اگر رسانه‌ها از استقلال مالی و فکری برخوردار باشند، اجازه ظهور فساد را نمی‌دهند

عجب شیر پرس _ استاندار آذربایجان شرقی گفت: قدردان فعالیت تمام رسانه‌ها با هر نگرشی هستیم، اما بر این باور هستیم که اگر رسانه‌ها از استقلال مالی، فکری و سیاسی برخوردار باشند، اجازه ظهور فساد را نمی‌دهند.
انتقاد از افزایش قارچ گونه مراکز دانشگاهی

انتقاد از افزایش قارچ گونه مراکز دانشگاهی

عجب شیر پرس _ منتخب مردم بناب در مجلس یازدهم عدم تصویب و ابلاغ طرح جامع شهری بناب در سال‌های اخیر را از دلایل اصلی افزایش و گرانی مسکن اعلام کرد.