دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - October 18 2021
کد خبر: ۷۹۹۹
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۰
امیرعبداللهیان:
عجب شیر پرس - وزیر خارجه کشورمان گفت: پس از دیدار روسای جمهور ایران و تاجیکستان ۸ سند همکاری بین مقامات دو کشور امضا خواهد شد.
به گزارش عجب شیر پرس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در تشریح برنامه‌های رئیس جمهور در تاجیکستان، گفت: پس از دیدار خصوصی روسای جمهور دو کشور ایران و تاجیکستان، با حضور همه وزرا ملاقات رسمی انجام می‌شود، همچنین نشست رسمی با حضور هیئت‌های همراه برگزار می‌شود و سپس ۸ سند همکاری بین مقامات دو کشور امضا خواهد شد.

وی در توضیح اسنادی که بین تهران و دوشنبه امضا می شود، تصریح کرد: این اسناد در زمینه گردشگری، کار و تعاون و تبادل محکومین است که یک موافقت نامه امضا می‌شود و وزرای نیرو و کار و امور اجتماعی در ارتباط با حوزه‌های خود هر کدام دو سند را امضا می‌کنند.

امیرعبداللهیان با بیان اینکه سفر به کولاب از دیگر برنامه رئیس جمهور کشورمان در تاجیکستان است، اظهار کرد: یکی از عرفای بزرگ ایرانی در کولاب مدفون است که چهره مقدسی برای مردم تاجیکستان هم است؛ آنجا یک برنامه مردمی برای استقبال از آقای رئیسی و ادای احترام به این عارف بزرگ تدارک دیده شده است.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: