پنجشنبه ۰۱ مهر ۱۴۰۰ - September 23 2021
کد خبر: ۷۲۸۷
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۷
مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان‌شرقی:
عجب شیر پرس _ مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان‌شرقی گفت: پنج میلیارد تومان برای اجرای دیوار ساحلی در داخل روستای سیل‌زده «قوزلوجه» شهرستان عجب شیر اختصاص یافت.
به گزارش عجب شیر پرس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حافظ باباپورمدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان‌شرقی در بازدید از روند احداث دیوار ساحلی این روستا گفت: از ۵ میلیارد تومان برای اجرای دیوار ساحلی روستای قوزلوجه عجب شیر،  سه میلیارد تومان از محل اعتبارات بنیاد مسکن و ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات سیل و زلزله اختصاص یافته است.

اوافزود: به خانوار‌هایی که در این روستا خانه هایشان کامل تخریب شده است ۸۰ میلیون تسهیلات و به ۲۰ مورد ساختمان که نیاز به تعمیر دارد ۲۰ میلیون تومان تسهیلات تعلق می‌گیرد.

او ادامه داد: بهسازی بافت فرسوده و دره داخل روستا، احداث دیواره رودخانه و اجرای پل سواره بر روی آن از جمله طرح‌های در دست اجرای این بنیاد در این روستا است.

تقی کرمی مدیرکل امور روستایی استانداری آذربایجان شرقی نیز در این مراسم با قدردانی از عملکرد بنیاد مسکن در اجرای دیوار ساحلی و بازسازی مناطق سیل زده روستای قوزلوجه گفت: با تلاش‌های این نهاد خدمات ارزنده‌ای در حوزه عمران روستایی در روستا‌ها ارائه و باعث افزایش سطح رفاه روستائیان به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شده است.

عادل اصغرپور فرماندار عجب شیر نیز در این مراسم از اقدامات بنیاد مسکن در روستا‌های این شهرستان بعد از وقوع سیل روستای قوزلوجه به ویژه بازسازی معابر این روستا قدردانی کرد و گفت: در روستا‌هایی مانند این روستا که ساکنان مشارکت همه جانبه و همکاری و همدلی با مسوولان داشتند، توانسته اند تغییرات اساسی در روستا ایجاد کنند.

در این مراسم مسوولان استانی و محلی از روند اجرای طرح هادی و آسفالت ریزی روستا‌های یایچی، هرگلان و دیوار ساحلی روستای خانیان بازدید کرده و دستورات لازم برای تسریع در اجرای این طرح‌ها را به عوامل اجرایی صادر کردند.

قوزلوجه عجب شیر با حدود یک هزار و ۳۲۰ نفر جمعیت در دهستان کوهستان بخش قلعه‌چای شهرستان عجب‌شیر واقع شده است.

شهرستان عجب‌شیر با ۷۱ هزار جمعیت در ۹٨ کیلومتری تبریز واقع است.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: