پنجشنبه ۰۱ مهر ۱۴۰۰ - September 23 2021
کد خبر: ۷۲۸۶
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۷
معاون توسعه راه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های کشورخبرداد؛
عجب شیر پرس _ معاون توسعه راه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های کشور از تکمیل بزرگراه اهر- تبریز تا یک‌ماه آینده خبر داد و گفت: اجرای پروژه بزرگراه اهر- مشگین‌شهر از سر گرفته می‌شود.
به گزارش عجب شیر پرس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمدرضا کدخدازاده معاون توسعه راه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های کشور در حاشیه بازدید از پروژه بزرگراه اهر-مشگین‌شهر و بزرگراه اهر-تبریز گفت: پروژه بزرگراه اهر-تبریز و اعتباراتی که برای این پروژه در نظر گرفته شده و پیگیری‌هایی از سوی مقام عالی وزارت راه و شهرسازی و نماینده مردم اهر و هریس انجام می‌شود.

او از اتمام چهار خطه کردن بزرگراه اهر-تبریز تا یک‌ماه آینده خبر داد و افزود: پروژه بزرگراه اهر-تبریز تا یک‌ماه آینده تکمیل می‌شود و قطعه گردنه‌ی گویجه‌بئل را امیدواریم تا پایان سال بتوانیم تکمیل کنیم.

اواضافه کرد: پروژه بزرگراه اهر-مشگین‌شهر که قبلاً شرکت پیمانکاری داشت که آن‌چنان پای‌کار و زیاد عملیاتی نبود را از پروژه بزرگراه اهر-مشگین‌شهر خاتمه پیمان دادیم و برای ادامه پروژه پیمانکار جدید انتخاب شده و امروز دستورات لازم جهت تحویل زمین و انتقال ماشین‌آلات و تجهیز کارگاه صادر شد.

معاون توسعه راه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های کشور  تأکید کرد: با پیگیری‌هایی که نماینده مردم اهر و هریس در مجلس و فرماندار شهرستان انجام می‌دهند امیدواریم معضلات و مشکلاتی که قبلاً پیش‌روی پروژه از جمله معارضین تاسیساتی و معادن مصالح وجود داشت را مرتفع نمایند.

کدخدازاده از انتخاب قرارگاه خاتم الانبیا به عنوان پیمانکار پروژه بزرگراه اهر-مشگین‌شهر خبر داد و گفت: مبلغ قرارداد با پیمانکار پروژه بزرگراه اهر-مشگین‌شهر ۲۶۵ میلیارد تومان است و با توجه به تورم و تعدیل‌ها و زمان‌بر بودن اجرای پروژه؛ اعتبار بیشتری را طلب می‌کند.

بزرگراه اهر- تبریز پروژه‌ای که تاکنون وعده‌های بسیاری از افتتاح آن به گوش رسیده، اما هر بار مشکلات و کمبود‌های مختلف، این پروژه را به مقصد نرسانیده است، جاده‌ای که در استان آذربایجان شرقی به خاطر تصادفات خونین و پر شمار به جاده وحشت معروف است.

حدود ۸۴ کیلومتر از بزرگراه اهر- تبریز، ۴ خطه است؛ این بزرگراه به طول ۹۰ کیلومتر و عرض ۲ خطه احداثی ۱۱ متر با ۷ دستگاه پل بزرگ و ۲۸۰ آبرو احداث شده است.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: