جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ - June 18 2021
کد خبر: ۶۸۵۶
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۹
عجب شیر پرس - رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: تمام کمیته‌های امدادسراسر کشور باید بعد از جمع آوری فطریه فوری آن را در اختیار نیازمندان قرار دهند.
شماره حساب‌های پرداخت فطریه اعلام شد

به گزارش عجب شیر پرس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سید مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) در نشست خبری امروز سه شنبه (۲۱ اردیبهشت)، ضمن تبریک در پیش بودن عید سعید فطر، در خصوص جمع آوری زکات واجب فطریه و اعلام شماره حساب‌های آن، اظهار کرد: شورای عالی زکات درباره نحوه جمع آوری زکات فطریه به جمع بندی رسیده و از طریق وزارت کشور بخشنامه‌ای به تمام استانداران ابلاغ شده است.

وی ادامه داد: نماز عید فطر در مناطق قرمز و نارنجی با رعایت شیوه نامه های بهداشتی در فضای باز برگزار خواهد شد و در سایر نقاط نیز نماز با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی برقرار است.

وی افزود: با وارد کردن کد دستوری *۸۸۷۷*۵# هموطنان ارجمند می توانند از میزان زکات فطریه سادات، زکات فطریه عام، کفاره عمد و کفاره غیر عمد مطلع شوند.

وی تصریح کرد: شماره حساب مربوط به فطریه زکات سادات ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۶۸۱۱۵ است و فطریه سادات به سادات داده می‌شود، ولی به لحاظ مسائل شرعی که فطریه عام به سادات داده نمی‌شود کد دستوری و شماره حساب تفکیک شده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره)، ادامه داد: شماره حساب ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۵۹۸۳۳ مربوط به فطریه عام است و کسانی که نتوانند در نماز‌ عید فطر شرکت کنند از داخل منزل می توانند به شماره حسابی که از طریق مراجع ذی صلاح اعلام خواهد شد، فطریه را واریز کنند.

وی افزود: شماره حساب کفاره عمد ۶۰۳۷۹۹۳۹۵۰۰۸۴۶۶۶ و شماره حساب کفاره غیر عمد که مربوط به بیمارانی می شود که نتوانسته‌اند روزه بگیرند ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۷۶۴۰۷ است.

وی تصریح کرد: در بخش زکات در اپلیکیشن‌های بله، سکه و سنا، فطریه برای مشترکین فعال شده و کسانی که می‌خواهند برای پرداخت فطریه خود اقدام نمایند می توانند از این اپلیکیشن‌ها استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد: به لحاظ مسئولیت‌های شرعی تمام کمیته‌های امداد سراسر کشور موظف هستند که بعد از جمع آوری فطریه در اسرع وقت آن را در اختیار نیازمندان قرار دهند.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: