جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ - June 18 2021
کد خبر: ۶۸۴۶
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۹
کدخدایی:
عجب شیر پرس - سخنگوی شورای نگهبان گفت: شورای نگهبان مدارک فاقد اعتبار را تحویل نمی گیرد.
نماینده شورای نگهبان مدارک فاقد اعتبار را تحویل نمی گیردبه گزارش عجب شیر پرس به نقل از ایرنا، عباسعلی کدخدایی روز سه شنبه در پاسخ به پرسشی درباره خودداری شورای نگهبان از دریافت مدارک نام نویسی داوطلبان ریاست جمهوری در ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران گفت: ثبت نام بدون مدارک، ثبت نام لحاظ نمی‌شود.
کدخدایی گفـت: مصوبه ما هم به وزیر کشور ابلاغ شده و هم در این زمینه مصاحبه کردیم. اعلام کردیم ثبت نام هایی که فاقد مدارک لازم باشد اعتبار ندارد و ما هم آن را بررسی نمی کنیم و به نماینده خود گفته ایم تحویل نگیرد.
این در حالی است که وزارت کشور طبق قوانین و مقررات انتخاباتی و نه ابلاغیه جدید شورای نگهبان،ثبت نام از نامزدها را به عمل می آورد. کدخدایی در این باره گفت: انجام این کاررا خود وزارت کشور می داند اما آنچه که ما تحویل خواهیم گرفت مدارکی است که طبق مصوبه شورای نگهبان کامل باشد.
سخنگوی شورای نگهبان تصریح کرد: داوطلبان و مسئولان ثبت نام در وزارت کشور باید مدارک را ضمیمه کنند. این مدارک باید آنجا ارائه شود تا نماینده ما تایید کند که این ثبت نام نهایی شده است.
وی افزود: ما موضوع را اعلام کرده ایم و وزارت کشور هم مسائل دیگری دنبال می کند اما راهکارمان همین است.
کدخدایی خاطرنشان کرد:وزارت کشور می خواهد کسانی بیایند حضور داشته باشند و ما نمی توانیم مانع شویم.
کدخدایی درباره اینکه آیا ناظر شورای نگهبان پرونده ها را تفکیک می کند یا نه گفت: نهایتا ناظر ما است که باید تایید کند ولی او هم تایید نخواهد کرد واگر ناظر مدارک را تحویل نگیرد ثبت نام لحاظ نمی شود.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: