جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ - June 18 2021
کد خبر: ۶۳
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۴ - ۱۷:۲۴
صالحی در جمع خبرنگاران:
عجب شیر ما - رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه تا اول دی ماه شاهد اجرایی شدن برجام خواهیم بود، گفت: امروز هیاتی از ایران به وین می روند و به احتمال زیاد دوشنبه هفته آتی روز تصویب برجام است.

به گزارش عجب شیر ما به نقل از اقنصاد ایران،"علی اکبر صالحی" در حاشیه یازدهمین مجمع عمومی حزب موتلفه اسلامی با حضور در جمع خبرنگاران ضمن تشکر از شورای نگهبان و نمایندگان مجلس برای تصویب برجام اظهار داشت: هم اکنون دولت جمهوری اسلامی ایران از یک حمایت قوی برخوردار است.
وی افزود: توصیه های موکدی که در طرح مجلس آمده توصیه های خوبی است و باعث می شود جمهوری اسلامی ایران به گونه ای وارد پیاده سازی برجام شود که به منافع و حاکمیت ملی خدشه ای وارد نشود.
رئیس سازمان انرژی اتمی درخصوص پیاده سازی برجام تصریح کرد: دوستان و همکاران امروز به وین سفر می کنند و به احتمال زیاد روز دوشنبه، روز تصویب برجام است.
صالحی افزود: دوشنبه روزی است که طرفین اعلام می کنند که برجام مورد پذیرش واقع شده و مسیری که برای تصویب آن لازم بوده طی شده است.
وی با بیان اینکه با اعلام تصویب برجام اتحادیه اروپا اعلام می کند که تحریم ها علیه ایران لغو شده است خاطرنشان کرد: رئیس جمهور آمریکا نیز به طور رسمی اعلام خواهد کرد که بخشی از تحریم ها لغو و بخشی از آن تعلیق می شود.
رئیس سازمان انرژی اتمی درخصوص تاریخ جدید اجرای برجام اظهار داشت: تاریخ دقیق اجرای برجام به تعهدات جمهوری اسلامی ایران مربوط است و قدم هایی در ارتباط با نطنز و فردو باید برداشته شود و این قدم ها طبق نقشه راه انجام می شود که حدود دو ماه طول خواهد کشید.
صالحی با بیان اینکه اوایل دی ماه شاهد اجرای برجام خواهیم بود تصریح کرد: در بعد فنی در نطنز باید تعداد ماشین ها را به تعهدات خود برسانیم و در اراک هم بایستی مخزن اراک را در بیاوریم.
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به نحوه همکاری ایران و ژاپن گفت: با ژاپن و تعدادی از کشورهای دیگر درخصوص ایمن سازی هسته ای در حال گفتگو هستیم. ژاپن اعلام آمادگی کرده در این عرصه با ما همکاری کند. ایمنی هسته ای یکی از مهمترین ابعاد این صنعت است.
رئیس سازمان انرژی اتمی با تاکید بر اینکه غفلت در بعد ایمنی هسته ای آثار مخربی دارد خاطرنشان کرد: این آثار مرز نمی شناسد؛ لذا باید نهایت احتیاط را داشته باشیم تا جامعه خود را مطمئن کنیم.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: