رئیس حوزه هنری آذربایجان شرقی:
رتبه سوم جشنواره جوان خوارزمی به نویسنده تبریزی رسید

به گزارش عجب شیر ما به نقل از مهر، حسن میلانی با اعلام این خبر به خبرنگاران گفت: در مراسم معرفی و تجلیل از برگزیدگان هفدهمین جشنواره جوان خوارزمی در دو بخش دانش پژوهان و فناوران و دانش آموزی، محمد اکبری جوان تبریزی و عضو کارگروه داستان نویسی حوزه هنری استان، رتبه سوم این جشنواره را کسب کرد.

وی ادامه داد: اکبری که با مجموعه داستان «درختی که هیچ وقت بیدار نشد» در هفدهمین جشنواره  جوان خوارزمی حضور داشت و موفق به کسب رتبه سوم این جشنواره در گروه زبان و ادبیات فارسی شد، از اعضای ثابت و موثر کارگروه داستان نویسی حوزه هنری استان است و بیشتر مجموعه داستانی خود را در این کارگروه نوشته که موضوع بیشتر داستان های این مجموعه مسائل و مشکلات اجتماعی است.

رئیس حوزه هنری آذربایجان شرقی خاطر نشان کرد: ۳۲ طرح برگزیده بخش دانش آموزی هفدهمین جشنواره جوان خوارزمی، جوایز و تندیس یادبود جشنواره را از دست وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری و وزیر آموزش و پرورش دریافت کردند. 

گفتنی است، براساس اعلام دبیر جشنواره جوان خوارزمی، در جشنواره امسال تعداد هفت هزار و ۳۷۸ طرح در بخش دانش آموزی به دبیرخانه ارسال شد که از این تعداد، یک هزار و ۳۶ طرح به عنوان طرح های منتخب استانی به مرحله کشوری راه یافتند و هیات داوران بعد از ارزیابی های چند مرحله ای، ۳۲ طرح را به عنوان برگزیدگان نهایی معرفی کرد.