کد خبر: ۳۴۸۶
تاریخ انتشار:۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۶
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای آذربایجان شرقی خبر داد:
ارائه۷میلیون نفر ساعت آموزش‌های مهارتی بخش دولتی طی سال ۹۷
عجب شیر ما - مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای آذربایجان شرقی گفت: هفت میلیون و ۶۷۶ هزار و ۳۵۶ نفر- ساعت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای توسط مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای در بخش دولتی در استان طی سال ۹۷ ارائه شد.
به گزارش عجب شیر ما به نقل از مهر، یعقوب نماینده در جمع خبرنگاران از ارائه بیش از ۷ میلیون نفر- ساعت آموزش‌های مهارتی در این استان طی سال گذشته در بخش‌های خدمات، صنعت، کشاورزی و فرهنگ و هنر خبر داد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای آذربایجان شرقی افزود: از مجموع ۷ میلیون و ۶۷۶ هزار و ۳۵۶ نفر- ساعت آموزش‌های مهارتی، ۱ میلیون و ۸۴۱ هزار و ۵۲۰ نفر- ساعت با رویکرد خدمات، ۴میلیون و ۸۱۲ هزار و ۱۲۶ نفر- ساعت با رویکرد صنعت، ۵۵۱ هزار و ۸۱۰ نفر- ساعت با رویکرد کشاورزی و۴۷۰ هزار و ۹۰۰ نفر- ساعت با رویکرد فرهنگ و هنر، آموزش‌های مهارتی ارائه شده است.

یعقوب نماینده اظهار داشت: آموزش‌های مهارتی در بخش دولتی در ۲۳ مرکز و در کارگاه‌های آموزشی شامل؛ ۱۸۸ کارگاه ثابت شهری، ۵۲ کارگاه صنایع و اصناف، ۴۲ کارگاه جوار دانشگاه، ۸۳ کارگاه جوار شهری، ۱۲۱ کارگاه جوار پادگان ۱۱۳ کارگاه جوار روستایی، ۵۳ کارگاه جوار زندان و ۴۳ کارگاه صنایع ضمن کار برای مهارت آموزان استان آذربایجان شرقی در سال ۹۷ ارائه گردیده است.

وی خاطر نشان کرد: درصد تحقق تعهدات آموزشی بخش دولتی در سال گذشته ۱۱۲ درصد بوده است، که نسبت به سال ۹۶ (۱۱۰ درصد)، ۲ درصد افزایش داشته است.