کد خبر: ۳۴۵۰
تاریخ انتشار:۲۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۴
پرونده مسکن مهر آذربایجان شرقی تا پایان سال ۹۸ کاملاً بسته می‌شود
عجب شیر ما - معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی سال ۹۸ را سال اتمام پروژه‌های مسکن مهر کشور دانست و گفت: در استان نیز سعی بر آن است تا سال ۹۸ تمام پروژه‌های مسکن مهر تمام شود و آماده تحویل باشد.
به گزارش عجب شیر ما به نقل از تسنیم، جواد رحمتی در جلسه شورای مسکن استان، با اشاره به سیر افزایش جمعیتی در شهر جدید سهند، اظهار داشت: با افزایش جمعیت، نیاز به مدرسه نیز بیشتر می‌شود که در حال حاضر، نیاز به احداث مدرسه در شهر جدید سهند احساس می‌شود.

وی با بحرانی خواندن تحصیل دانش‌آموزان مدارس شهر جدید سهند در دو شیفت تحصیلی و در کلاس‌‌های 40نفری، افزود: برای مهرماه سال آینده و شروع سال تحصیلی جدید، 6 مدرسه 12کلاسه نیاز است تا در شهر جدید سهند افتتاح شود.

معاون عمرانی استاندار‌ آذربایجان شرقی، گرانی‌های اخیر قیمت مسکن در تبریز، احداث بزرگراه تبریز ــ سهند و کاهش  ساخت‌وساز در تبریز را از عوامل مؤثر افزایش جمعیت در شهر جدید سهند، طی سال آینده دانست و گفت: مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید سهند، قول شروع به ساخت 6 مدرسه را با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی، کمک‌های اداره کل نوسازی مدارس و خیرین مدرسه‌ساز داده است.

وی با بیان این‌که وظیفه احداث مدرسه به‌عهده سازنده مسکن مهر است اذعان داشت: ساخت مدرسه نه وظیفه شهرداری شهر جدید سهند است و نه وظیفه اداره کل نوسازی مدارس، بلکه باید سازندگان مسکن مهر این کار را انجام می‌دادند، در حالی که متأسفانه در بسیاری از نقاط کشور به این زیرساخت‌ها توجهی نشده است.

رحمتی سال 98 را، سال اتمام پروژه‌های مسکن مهر کشور دانست و ابراز داشت: در استان نیز سعی بر آن است تا سال 98، تمام پروژه‌های مسکن مهر تمام شود و آماده تحویل باشد.